DIH JEMAJOČE FINALE

Pretekli teden je potekal že 30. mednarodni svetovni finale tekmovanja BMW Golf Cup, na katerega so se uvrstili najboljši od okoli 100.000 sodelujočih ljubiteljskih golfistov. V idiličnem okolju Fancourt Golf Resort (George, Južna Afrika) so doživeli nepozaben teden, ki ga je zaokrožil eden najbolj vznemirljivih zaključkov v dolgi zgodovini tega priljubljenega tekmovanja: ekipi iz Kitajske in Južne Afrike sta bili ves čas izenačeni v skupni razvrstitvi, ki sešteva rezultate v treh posameznih kategorijah. Po uporabi odštevalnega postopka (na zadnjih 36, 18, 9, 6, 3, 1 luknjah) je Kitajska na slavnostni večerji za zaključek turnirja prejela pokal zmagovalca, ki ga je podelil Colin Montgomerie . V idilični kulisi resorta Golf Club Fancourt, ki ga objema gorovje Outeniqua, sta ekipi iz Kitajske in Južne Afrike dosegli skupno 293 točk (Stableford, neto), tretje mesto pa je zasedla ekipa Avstralije (284).

V kategoriji dame (HCP do 28) je Yingying Chung (110) osvojila prvo mesto pred Makoto Nagai (Japonska, 108) in Dily Ng (Singapur, 98). Anthony Struik (Avstralija, 100) je z večjo prednostjo zmagal pri moških A (do HCP 12). Tu je bil potreben tudi postopek odštevanja, ki je neodločen izzid spremenil v drugo mesto Jannieja van Breda. Južnoafričan in Kean Su Lem (Singapur) sta po treh krogih namreč dosegla 96 neto točk. Odločitev pri moških B (HCP 13-28) je bila prav tako izredno tesna: le dve točki sta ločili prvo in peto mesto. Zmaga je pripadla Neilu Croninu (Združeno kraljestvo, 104), sledila sta mu Mohamed Suliman (Južna Afrika, 104) in Vincent Misuraca (Avstralija, 103). Matthieu Billmann (Francija, 102) in Alexander Feistl (Nemčija, 102) sta končala na četrtem in petem mestu.