GOLF IGRIŠČE DINERS CUBO GOLF

Diners Cubo golf igrišče Ljubljana je edino slovensko igrišče, na katerem lahko golfisti in golfistke igrajo, mladi pa trenirajo, celo leto. Edina ovira je sneg.  Le streljaj od slovenske prestolnice Ljubljane (15 minut) se nahaja v idiličnem okolju s pogledom na Alpe.

Na voljo je igranje serije z 8 ali 18 lukenj. Raznoliko in razgibano igrišče se razteza na skoraj 6000 metrih, luknje pa nosijo značilna imena, ki govorijo o povezanosti samega igrišča s Smlednikom in okolico (Stari grad, Valburgina noč, Smledniški Olimp, Grajska ječa…).

Igrišče ima dve vadišči za začetnike in tiste, ki še niso opravili izpita. Na igrišču je mogoče organizirati tudi turnirje.

Poleg igranja idilično okolje ponuja krasne razmere za druženje v obliki team buildinga, poslovnega ali zasebnega dogodka, ali pa za marketinško lansiranje produkta, gostiteljstvo novinarjev na konferencah. Skupaj s ponudbo restavracije Evergreen – Kaval Group nudimo celostno ponudbo in izvedbo.

 

Obratovalni čas: 8. do 18. ure (poletni čas)

Oddaljenost od avtoceste:  8 km

Oddaljenost od najbližjega letališča: 10 km

Št. lukenj:  18

Par igrišča: 72 (Par 3 šest lukenj, Par 4 šest lukenj in Par 5 šest lukenj)

Dolžina igrišča: 5872 metrov

Najdaljše polje: 2.polje z 519 metri

Najkrajše polje: 16.polje z 107 metri

Ime igrišča: Diners Cubo golf Ljubljana

Naslov: Smlednik 200, 1216 Smlednik

Direktor: Ilya Semov

Telefon: +386 (0)41 903 555

Email: info@cubogolf.com

http://golf-ljubljana.si/

NEKAJ OSNOVNIH INFORMACIJ O IGRIŠČU

Kako ocenjujete preteklo golfsko sezono?

Lahko rečemo, da je bila pretekla sezona zelo dobra. Sploh je prednost igrišča na obrobju Ljubljane ta, da je možno igrati skozi celo leto. Ker je bilo res veliko lepih dni, smo na dan povprečno gostili 100 igralcev. Igrišče je bilo odprto praktično vse leto, z izjemo septembra, ko nam je nagajal dež. Prodali smo veliko letnih kart, organizirali 87 turnirjev, avgustovski Teden golfa … Ljubitelji golfa so igrali pozimi vse do 28. januarja, tako da je igralni tempo isti skozi celo leto.

Katere novosti se v letošnjem letu obetajo na vašem igrišču? S čim nameravate povečati število igralcev oz. jih privabiti čim več? Morda tudi z dejavnostmi ob golfu? Pripravljate kakšen večji golfski dogodek v sezoni?

V tej in prihajajočih sezonah si želimo dvigniti tako kakovost igralne površine kot vseh ostalih storitev, ki jih ponujamo. Načrtujemo postopno prenovo vseh delov, od zelenic do udarjališč, bunkerjev itd. Poskrbeli smo za ‘svež veter na igrišču’, za nov zagon in energijo, tako prihajata prenovljeni recepcija in trgovina. Veseli smo, da na igrišču delajo ljudje, ki so ‘rasli’ z igriščem in tvorijo pravo ekipo, kar si želimo tudi za novo osebje. V prvi vrsti mora igrišče nuditi odlične pogoje za igranje, zato se naša ekipa vsak dan trudi, da zagotovi najboljše. Seveda pa ob tem ne smemo pozabiti na prenovo spletne strani, ki bo igralcem in igralkam omogočala, da bodo ves čas na tekočem z dogajanjem in da bodo vse informacije dobili na enem mestu.

Kako je bilo v pretekli sezoni s številom golfistov? Beležite njihov porast ali upad? Koliko je bilo tujih in domačih gostov?

Beležimo približno 2-odstotno letno rast, kar nas veseli. Naše igrišče je zelo priljubljeno tako med Slovenci in Slovenkami kot tujci. Beležimo preko 300 nakupov letnih kart, veliko je bilo tudi dnevnih obiskovalcev. Če vreme dobro služi, potem ni malo dni, ko se dnevni obisk povzpne preko 200 ljudi na igrišču. Obišče nas tudi veliko tujcev, igrišče je ‘priročno’ in lepo urejeno, zato se radi vračajo. Pridejo individualno, nekaj tudi preko agencij. Večinoma so lani na našem igrišču igrali Avstrijci, Nemci in Italijani.

Kakšne so cene letnih, polletnih in dnevnih kart za sezono 2018? Kakšne popuste je možno uveljavljati na vašem igrišču in ali imate sklenjene kakšne dogovore za ugodnosti iz naslova partnerskih kartic?

Letna karta velja za obdobje enega leta od dneva nakupa, za njo je treba odšteti 1.500 €. Posebni popusti so namenjeni za imetnike karte, kupljene že tudi za preteklo sezono; popust priznavamo ob plačilu z Diners Club Golf kartico ali Diners Club Exclusive črno kartico, popust pa velja tudi za partnerja ob nakupu letnih kart. Dnevne karte so na voljo za 9 ali 18 lukenj, cene so različne glede na igranje med tednom ali vikendom (od 40 do 90 €). Seveda je moč uveljaviti še nekaj popustov, kar pa si lahko golfisti in golfistke pogledajo na naši spletni strani. Med drugim uveljavljajo popuste tudi člani pridruženih klubov.

Kakšne so možnosti nastanitve v okolici vašega igrišča? Imate v bližini sklenjene kakšne posebne dogovore glede tega?

Zaradi izjemne lege igrišča, ki je hkrati pod Alpami in skorajda v mestu, je najboljša lokacija za prenočitev v Ljubljani. Tako golfist ali golfistka spi v prestolnici, od koder zlahka in zelo hitro pride do igrišča, po golfu pa si privošči še sprehod po ljubljanskih ulicah in tipično slovensko večerjo. Seveda smo v našem hotelu Cubo pripravili posebne ponudbe za golfiste in golfistke, ki bodo združili igranje na našem Diners golf igrišču in spanje v ‘sestrskem’ hotelu. Hkrati jim organiziramo prevoze v obe smeri. Z nastajajočim projektom Cubo Village pa bo možnosti še več, saj bodo lahko gostje bivali dobesedno na golfu.

Ste v preteklem letu preuredili oz. obnovili svoje igrišče ali morda razmišljate o tovrstnih korakih v letošnjem letu ali v prihodnje?

V tej in prihajajočih sezonah si želimo dvigniti tako kakovost igralne površine kot vseh ostalih storitev, ki jih ponujamo. Načrtujemo postopno prenovo vseh delov, od zelenic do udarjališč, bunkerjev itd. Poskrbeli smo za ‘svež veter na igrišču’, za nov zagon in energijo, tako prihajata prenovljeni recepcija in trgovina. Veseli smo, da na igrišču delajo ljudje, ki so ‘rasli’ z igriščem in tvorijo pravo ekipo, kar si želimo tudi za novo osebje. V prvi vrsti mora igrišče nuditi odlične pogoje za igranje, zato se naša ekipa vsak dan trudi, da zagotovi najboljše. Seveda pa ob tem ne smemo pozabiti na prenovo spletne strani, ki bo igralcem in igralkam omogočala, da bodo ves čas na tekočem z dogajanjem in da bodo vse informacije dobili na enem mestu.